Ситуація на сирному ринку України викликає занепокоєння через можливий збільшений імпорт сирів з Євросоюзу, що може призвести до витіснення вітчизняних виробників.
Про це розповідає AgroWeek
Цю інформацію озвучив виконавчий директор Спілки молочних підприємств Арсен Дідур під час інтерв’ю.
Вплив європейського імпорту на український ринок
За словами Дідура, “Сирний бізнес у зоні ризику. Якщо його розділити на сир і сирні продукти (із додаванням рослинної олії), то виробники останніх орієнтувалися не на внутрішній ринок, а на експорт. Його ми втратили через логістику, адже основні споживачі були в Казахстані та Узбекистані”.
Він зазначив, що основним конкурентом на внутрішньому ринку є Польща, яка має значну перевагу завдяки високій ефективності виробництва та програмам державної підтримки. “З Польщею конкурувати важко, тому що вони штампують заводи. У них ефективність переробки достатньо висока. У нас це відсутнє. Наші конкурують тільки тому, що терміни зберігання молока, йогурту чи кремів менші”, — пояснив він.
Історичний контекст та майбутні перспективи
Дідур нагадав, що до 2013 року український молочний бізнес був орієнтований на росію, а деякі виробники не поспішали модернізуватися. “Але якщо ми не збільшимо виробництво молока і не підтримаємо цю категорію, то буде складно конкурувати з польською машиною”, — підкреслив фахівець.
Він також зазначив, що в Україні може спостерігатися перевага імпортного сиру, оскільки, наприклад, у Польщі діє нульова ставка ПДВ, що створює додаткові стимули для імпортерів. “Як правило, усе польське, що лежить розфасоване, — з додаванням рослинних жирів”.
“Але якщо ми не збільшимо виробництво молока і не підтримаємо цю категорію, то буде складно конкурувати з польською машиною”.