Ставки на фрахт морських перевезень зерна залишаються на низькому рівні

Фрахт на перевезення зерна з України: судновласники уникають зниження ставок

Фрахтовий ринок у Чорному морі продовжує залишатися складним для судновласників, охоплюючи всі сегменти вантажопідйомності (DWT). Власники панамаксів, зокрема, стикаються з серйозним дефіцитом вантажів зернових, що експортуються з України.

Про це розповідає AgroWeek

Експерт Аtria Brokers, Павло Лисенко, зазначає:

«Власники панамаксів стикаються з гострим дефіцитом вантажів зернових з України. Водночас, хоча потік вантажів у сегментах хендісайзів і коастерів залишається відносно стабільним, судновласникам важко підвищити ставки з мінімальних рівнів через те, що пропозиція тоннажу досі перевищує попит. Крім того, цього тижня ставки фрахту в сегменті коастерів знизилися ще більше, що погіршило і так надзвичайно слабкий показник TCE (тайм-чартерного еквіваленту — ред.) для власників малотоннажного флоту».

За даними фрахтового відділу Atria Brokers, вартість фрахту для панамаксів, що перевозитимуть вантажі з українських глибоководних портів до південного Китаю, становить 33-35 $/т, що на 1 $/т менше в порівнянні з попередніми показниками. Ставки на перевезення кукурудзи хендісайзами з портів Великої Одеси до східного узбережжя Італії оцінюються в 16 $/т.

У сегменті коастерів фрахт на перевезення 6 тисяч тонн кукурудзи з дунайських портів України до Італії знизився на 1 $/т і тепер становить 25-27 $/т. Також, ставки на транспортування кукурудзи баржами з Рені або Ізмаїла до Констанци коливаються в межах 8-9 €/т.