Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Постанов № 341 та № 644, які регламентують функціонування індустріальних парків. Відтепер Міністерство економіки оголосило про старт прийому заявок на отримання державного співфінансування у 2025 році. Заявки прийматимуться до 15 серпня.
Про це розповідає AgroWeek
Основні деталі нових умов співфінансування
Відповідно до оновлених правил, ініціатори або керуючі компанії індустріальних парків можуть отримати до 150 млн грн на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури. На 2025 рік для стимулювання розвитку індустріальних парків в державному бюджеті закладено 500 млн грн. Кошти виділятимуть у розмірі до 50% від кошторисної вартості робіт, а для парків на деокупованих територіях — до 80%. Обов’язковою умовою залишається спорудження не менше 5000 кв. м промислових об’єктів та залучення щонайменше двох учасників до індустріального парку протягом трьох років.
«Торік держава підтримала 15 парків на 1,1 млрд грн — це 33 проєкти нової промислової інфраструктури. У 2025 році передбачено ще 500 млн грн. Ініціатор або керуюча компанія зможе отримати на умовах співфінансування до 150 млн грн на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури. Працюємо на розвиток промисловості в регіонах», — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Нові можливості та зміни у процедурі
Внесені зміни дозволяють одного заявнику подавати декілька заяв протягом двох років, але сукупно на суму не більше 150 млн грн, що створює передумови для більш якісного планування масштабних проєктів. Додатково, уточнено порядок повторного подання заяв та розширено джерела співфінансування: тепер можна залучати не лише власні кошти, а й кошти місцевих бюджетів, кредити та гранти.
Державна підтримка може бути спрямована як на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури, так і на компенсацію витрат, пов’язаних із приєднанням до мереж. Подати заявку на співфінансування можна через уповноважені банки — Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк або Сенс Банк.
У 2024 році державну підтримку отримали 15 заявників, які реалізують 33 проєкти із зведення або реконструкції інфраструктурних об’єктів — автошляхів, залізниць, електричних мереж, водопостачання, каналізації та підстанцій, а також приєднання до електромереж. Станом на цей час у межах індустріальних парків завершено або триває будівництво 25 заводів. Загальна площа нової промислової нерухомості перевищила 100 тисяч кв. м, а для підключення підприємств доступно близько 200 МВт електричної потужності.
Для отримання консультацій щодо участі у програмі можна звертатись до управління індустріальних парків та супроводу інвестицій за телефоном 044 596 67 71.
Раніше повідомлялося, що у найбільшому індустріальному парку України планують розмістити чотири агропереробні заводи.