Вже зараз фахівці аграрного ринку відзначають помітне зростання собівартості виробництва сільськогосподарських культур, що може серйозно вплинути на економічні показники агросектору у 2026 році. За словами операційного директора компанії «Контінентал Фармерз Груп» Костянтина Шитюка, ключовими факторами подорожчання є розвиток негативних тенденцій на світових ринках добрив і нестабільність у сфері енергоресурсів.
Про це розповідає AgroWeek
Зростання цін на добрива та енергоресурси
Експерт звертає увагу на те, що на глобальному ринку спостерігається суттєве підвищення цін на фосфорні та калійні добрива. Окрім того, ускладнення з постачанням газу істотно впливає на вартість виробництва азотних добрив, що у підсумку формує додатковий ціновий тиск на аграріїв.
Ситуація ускладнюється ще й «тарифними війнами», які тривають на світовому ринку сільськогосподарської продукції. Це призводить до непередбачуваності та невизначеності в процесах планування фінансової політики агропідприємств на наступний сезон.
«А ситуація з «тарифними» війнами робить глобальний ринок сільськогосподарської продукції взагалі непередбачуваним і не визначеним. Тому ми очікуємо, що витрати на вирощування культур 2026 року суттєво можуть бути скореговані», – зауважив Костянтин Шитюк.
Поточна динаміка витрат та експортна діяльність
У компанії «Контінентал Фармерз Груп» вже відзначили зростання собівартості вирощування зернових на 1,5–2% за останній період. Крім цього, аграрне підприємство активно здійснює експорт продукції, поставляючи її до 32 країн світу, що підтверджує його вагому роль на міжнародному ринку. Усе це підкреслює важливість адаптації аграріїв до нових економічних реалій, щоб забезпечити стабільність виробництва у майбутньому.