Експерти радять споживати рибу 2-3 рази на тиждень не без причини. Риба є відмінним джерелом білка та корисних жирів, що робить її важливою частиною збалансованого раціону. Проте деякі види риби є більш корисними для здоров’я, ніж інші.
Про це розповідає AgroWeek
Корисні властивості лосося
Лосось має високий вміст омега-3 жирних кислот і низький рівень ртуті. Він також містить додаткові поживні речовини, які підтримують загальний стан здоров’я, зокрема білок, амінокислоти, різні вітаміни та мінерали, такі як вітамін D, залізо, кальцій і калій. Лосось також містить антиоксиданти, такі як вітамін Е, вітамін С і селен.
Вибір здорової скумбрії
Атлантична скумбрія вважається екологічно чистим і здоровим варіантом, оскільки містить нежирний білок, кальцій, магній, калій, селен і вітаміни групи В. Ця риба підходить для дієтичного харчування завдяки високому вмісту вітамінів, особливо групи D.
Райдужна форель є однією з риб з найменшим рівнем забруднення і багатою на поживні речовини. Вона особливо корисна для серця завдяки високому вмісту білка і низькому вмісту насичених жирів.
Попри свій невеликий розмір, сардини містять значну кількість омега-3, кальцію, вітаміну D і В-12. Порівняно з іншими видами риби, у них накопичується значно менше ртуті.
Тунець, як і інші види риби, є цінним джерелом білка й ненасичених жирів. Особливо корисними є консерви з подрібненого тунця, оскільки в них рівень ртуті значно нижчий, ніж у цільному філе.
У 85-грамовій порції сайди міститься близько 15 грамів білка, а також ця риба багата на омега-3. Водночас сайда містить мало вуглеводів і насичених жирів, маючи один із найнижчих рівнів ртуті.
Оселедець також є хорошим джерелом білка, важливого для нормальної роботи організму. М’ясо оселедця за поживністю не поступається іншим, дорожчим видам риб, адже містить до 33% легкозасвоюваного жиру. Ця риба багата на вітаміни A, D, E, B та багато мікроелементів, зокрема фосфор, калій, кальцій, натрій, магній, йод та омега-3.