У січні-лютому не виявлено загроз для озимих культур

Загрозливих явищ для озимих у січні – лютому не спостерігалося

У період з кінця першої до початку другої декади лютого погода в Україні характеризувалася різким зниженням температури повітря до мінусових значень, особливо вночі, а також відсутністю снігового покриву на полях у більшості регіонів.

Про це розповідає AgroWeek

Температура ґрунту на глибині 5 см становила 4,5 °C морозу. В залежності від регіону, ґрунт промерзав на глибину від 7 до 20 см. Ці дані наводяться в Аналітичній довідці про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні, підготовленій НААН та розміщеній на сайті Мінагрополітики.

За інформацією наукових установ, середня температура повітря варіювала від 0,9 до 8,0 °C морозу, що на 0,8-4,0 °C нижче норми або відповідало їй. У центральних областях температура була на 1,2 °C вище норми. Більшість регіонів спостерігали відсутність опадів, за винятком Вінницької області, де їх кількість становила в середньому 1 мм, а у Львівській – 0,2 мм.

Стан озимих культур та температурні показники

Згідно спостережень науковців Селекційно-генетичного інституту – НЦНС, у першій декаді лютого, коли встановилася стійка незначна мінусова температура, озимі культури припинили вегетацію і перейшли в стан зимового спокою. Державна установи «Інститут зернових культур» повідомила, що мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) під час найбільшого похолодання знижувалася до 3-6 °C морозу, що є вищим за критичну температуру для вимерзання озимини.

Результати відрощування озимих культур, таких як пшениця, ячмінь та ріпак, отримані 25 січня, підтверджують, що загибелі рослин у зразках не зафіксовано.

«Загалом загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур протягом січня та першої декади лютого не спостерігалося», — підсумували науковці.