У січні 2025 року індекс продовольчих цін ФАО знизився на 1,6%

Індекс продовольчих цін ФАО у січні знизився

У січні 2025 року індекс продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) знизився на 1,6% у порівнянні з груднем, склавши 124,9 пунктів. Це також на 6,3% перевищує показник січня 2024 року, але на 22% менше, ніж пік у березні 2022 року. Незважаючи на незначне зростання цін на молочну продукцію та зернові, загальне зниження цін на цукор, м’ясо та олії стало визначальним фактором.

Про це розповідає AgroWeek

Динаміка цін на основні продовольчі товари

Середнє значення Індексу цін ФАО на зернові зросло на 0,3% до 111,7 пунктів, проте це на 6,9% менше, ніж у січні 2024 року. Зниження експортних цін на пшеницю відбулося через слабкий імпортний попит, хоча частково ситуацію покращило скорочення пропозицій з росії та неоднорідний стан посівів в ЄС і США. Світові ціни на кукурудзу у січні зросли вперше за два роки, що було зумовлено сезонним скороченням пропозицій та несприятливою погодою в Аргентині. Також відзначено зростання цін на сорго та ячмінь, хоча в незначних обсягах. Водночас, індекс цін ФАО на всі види рису впав на 4,7% через значну пропозицію та конкурентність між експортерами.

Зміни в цінах на олії та м’ясо

Середнє значення Індексу цін ФАО на рослинні олії знизилося на 5,6% до 153 пунктів, що на 24,9% перевищує показник січня 2024 року. Найбільше впали ціни на пальмову та ріпакову олію, а соєва та соняшникова залишилися стабільними. Ціни на м’ясо зменшилися на 1,4% до 117,7 пунктів, при цьому попит після новорічних свят знизився, а спалах ящура в Німеччині спричинив обмеження імпорту. Ціни на птицю також знизилися через велику пропозицію з Бразилії, тоді як на яловичину спостерігалося зростання через активний попит на основних ринках.

«Ціни на молочну продукцію зросли на 2,4% до 142,9 пунктів, що на 20,4% перевищує показник січня 2024 року».

Таким чином, Індекс цін ФАО на цукор знизився на 6,8% до 111,2 пунктів, що є найнижчим значенням з жовтня 2022 року. Причини зниження цін полягають у прогнозах доброго врожаю цукрової тростини в Бразилії та відновленні експорту цукру з Індії.