Rabobank: Очікується зростання світового виробництва молока до 2025 року

Rabobank: Світове виробництво молока зростатиме

Світовий ринок молочної продукції прогнозує помірне зростання до 2025 року. Це зростання зумовлене стабільним розширенням пропозиції та експортним попитом на фоні мінливої динаміки торгівлі.

Про це розповідає AgroWeek

На думку аналітиків RaboResearch, після 2024 року, коли в провідних регіонах-експортерах було зафіксовано спад виробництва молока, а також загальне зростання цін на молоко на фермах, галузь переходить до етапу розширення пропозиції. Очікується, що виробництво молока в семи ключових регіонах-експортерах зросте на 0,8% у порівнянні з попереднім роком, і аналогічне зростання спостерігатиметься в першій половині 2026 року.

Прогнози виробництва молока

Прогноз зростання виробництва переважно обумовлений відновленням виробництва в Європейському Союзі, де останніми кварталами спостерігалися коливання між зростанням і скороченням, а також у США, де приріст виробництва останніми роками стагнував. Хоча виробництво молока має зрости, фахівці зауважують, що зростання на рівні менш ніж 1% є досить скромним.

Також очікується підвищення виробництва молока в Океанії та Південній Америці, яке відбудеться, в основному, завдяки відновленню після зниження виробництва в попередні роки.

«У міру зростання виробництва молока ринок буде прагнути до рівноваги. Ціни повинні залишатися на рівні, оскільки уповільнення темпів зростання не призведе до зростання запасів або загального надлишку пропозиції», – уточнюється в повідомленні.

Вплив на молочні ферми

Експерти прогнозують, що молочні ферми в більшості регіонів отримають додаткові доходи завдяки збільшенню обсягів виробництва молока. Найбільш оптимістичні настрої спостерігаються в Новій Зеландії, де маржа залишається високою. Аналогічна ситуація спостерігається в Австралії, Бразилії, ЄС та США, де в більшості регіонів фіксується зростання цін на молоко та зниження витрат на корми, що стало загальною глобальною тенденцією цього кварталу.

Водночас у Китаї, який не входить до «великої сімки», в 2024 році виробництво молока знизилося після кількох років значного зростання. Аналітики RaboResearch прогнозують, що в поточному році виробництво молока в Китаї скоротиться на 2,6% у порівнянні з попереднім роком. Зазначається, що на початку лютого ціни на молоко на фермах Китаю знизилися на 15%, що не спонукає фермерів до збільшення виробництва найближчим часом. Прогнозується, що попит у поточному році зростатиме повільно, і імпорт також має збільшитися.

Попри зниження попиту з боку Китаю, закупівлі в інших ключових регіонах дають надію. Експорт сиру зі США досяг рекордного рівня в 2024 році, а у поточному році спостерігаються позитивні тенденції. Нова Зеландія також знаходить покупців для свого надлишку молока, що підтримує рекордно високу ціну. Однак прогноз може підлягати змінам через можливі проблеми, пов’язані зі швидко змінним ландшафтом торгових бар’єрів, оскільки США йдуть від десятиліть глобального узгодження.

«Щоб зберегти торговельний баланс і підтримати ціни на молочні продукти, імпортерам у всьому світі необхідно стежити за споживчим попитом на фоні нещодавньої інфляції», – зазначають експерти.