Моніторинг ринку слабоалкогольних напоїв в Україні виявляє значні зміни, які зумовлені як глобальними тенденціями, так і особливостями внутрішнього споживання.
Про це розповідає AgroWeek
До 2015 року пиво залишалося беззаперечним лідером, займаючи 90% ринку. Решта 10% припадала на інші категорії слабоалкогольних напоїв, які, переважно, споживали жінки та ті, хто не віддає перевагу пиву.
Сидровий бум на українському ринку
З 2015 року в Україні розпочався справжній «сидровий бум». Нові продукти, такі як Apps та Garage, швидко набули популярності, зайнявши 30–40% сегмента ринку, потіснивши інші слабоалкогольні напої. Наразі основна конкурентна боротьба точиться між пивом та сидром, тоді як частка класичних слабоалкогольних напоїв продовжує зменшуватися.
Виробничі показники та експорт
Ринок слабоалкогольних напоїв в Україні контролюється двома основними компаніями:
- ГК «Нові Продукти» – 66%
- Оболонь – 33%
Воєнні дії мали суттєвий вплив на виробничі показники. У березні 2022 року компанія «Оболонь» виробила лише 6,5% від обсягу аналогічного періоду 2021 року, але вже в квітні розпочалося поступове відновлення. ГК «Нові Продукти» після тимчасового простою в березні 2022 року відновила випуск бутильованої води та енергетичних батончиків, а з квітня-травня повернулася до повноцінного виробництва слабоалкогольних напоїв.
Українські виробники активно розширюють свої можливості на міжнародних ринках, зокрема, в країнах як Грузія, Молдова та Вірменія. В даний час близько 3% слабоалкогольних напоїв експортується, і цей показник має потенціал до зростання.
Середня вартість продукції в сегменті складає приблизно 45 гривень. У конкурентній боротьбі «Оболонь» позиціонує свої товари як доступну альтернативу, зокрема, в порівнянні з брендами Bronx і Revo.