Програму кредитування 5-7-9 для фермерів продовжено до 2027 року: нові умови

Програма 5-7-9 продовжена до 2027 року: озвучено нові умови для фермерів

Максимальна сума позики у межах державної програми кредитування малого та середнього бізнесу, зокрема для фермерських господарств, збільшена до 90 млн гривень. Для підприємців, які працюють на прифронтових територіях, встановлено пільгову ставку у 3%.

Про це розповідає AgroWeek

Оновлені умови програми для аграріїв

Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо продовження терміну дії програми «Доступні кредити 5-7-9%» до 31 березня 2027 року. Відтепер фермери та представники малого й середнього бізнесу зможуть брати участь у програмі на оновлених умовах, що мають стимулювати економічну активність навіть в умовах воєнного стану.

  • Термін дії програми подовжено до кінця березня 2027 року.
  • Максимальна сума кредитування зросла до 90 мільйонів гривень.
  • Для прифронтових територій передбачено спеціальну процентну ставку — лише 3% річних.
  • В інших регіонах ставка становить 15% для операційних цілей та 7% для інвестиційних проектів.

Додаткові пільги та нові правила перекредитування

“До середини жовтня мають з’явитися додаткові пільги для прифронтових територій. Прем’єр-міністр зібрала державні банки і дала завдання активізувати фінансування на складних прифронтових територіях”, — пояснив Висоцький.

Суттєвою зміною є те, що кредити, які були отримані під 0% під час війни, не будуть пролонговані на тих самих умовах. Всі подальші перекредитування здійснюватимуться за оновленими відсотковими ставками: 3% для прифронтових територій та 7-15% для інших регіонів, залежно від мети використання кредитних коштів.