Прогноз зростання українського ринку добрив до 3,5 млн тонн

Український ринок добрив цьогоріч зросте до 3,5 млн т

Згідно з прогнозами аналітиків азотного холдингу OSTCHEM Group DF, український ринок добрив у найближчі роки продемонструє суттєве зростання. Очікується, що обсяги ринку виростуть із 3,2 млн тонн у 2024 році до 3,4-3,5 млн тонн у 2025 році. Таку інформацію озвучив Олег Арестархов, директор з корпоративних комунікацій Group DF.

Про це розповідає AgroWeek

Оптимістичні перспективи на ринку добрив

Арестархов зазначив:

«Наш прогноз оптимістичний. Ми бачимо, що епоха високих цін на газ, що становить близько 80% собівартості азотних добрив, поступово добігає кінця на тлі глобальних геополітичних зрушень. Фундаментальні передумови для зростання залишаються: добрива в Україні застосовуються значно в менших обсягах, ніж у розвинених країнах, цей рівень залишається нижчим за довоєнні показники»

.

Аналізуючи ситуацію в Україні, Арестархов підкреслив, що нині обсяг внесення азотних добрив становить близько 86,9 кг/га. Для порівняння, у США цей показник досягає 140-150 кг/га, в Бразилії – 246 кг/га, а в Китаї – 340 кг/га.

Фактори впливу на ринок добрив

За консервативного сценарію, протягом наступних двох років очікується зростання ринку на 8-10%. В оптимістичному варіанті, за умови досягнення мирних угод, це зростання може становити 15-18%. Лідерами українського ринку добрив залишатимуться аміачна селітра, карбамід та КАС, останній з яких демонструє високі темпи зростання завдяки своїй ефективності та новим виробничим потужностям, що розвиваються в Україні. Зараз ринок споживає близько 850 тис. тонн КАС на рік, в той час як потенціал галузі дозволяє досягти позначки в 1 млн тонн.

Арестархов також зауважив, що динаміка ринку добрив буде залежати від кількох чинників, серед яких ціни на газ, глобальна кон’юнктура зернового ринку, здатність уряду реалізовувати зважену протекціоністську політику та, безумовно, перебіг війни.

«Однак подальше підвищення тарифів «Укрзалізниці» та проблеми з енергетикою можуть уповільнити розвиток ринку. У довгостроковій перспективі зниження цін на газ зробить добрива доступнішими, що позитивно позначиться на всьому аграрному секторі»

, – констатував він.