Країни Європейського Союзу з 2021 року демонструють значне зростання попиту на заморожену ожину з України.
Про це розповідає AgroWeek
Про це під час конференції розповів кандидат сільськогосподарських наук з Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко. Він зазначив, що з 2021 до 2023 року ринок замороженої ожини зріс на 50%, однак у 2024 році цей показник знизився на 15%. Незважаючи на це, зацікавленість та запит на ягоди залишаються високими, а ціни – стабільними.
«Через те, що ожина — нішева культура, є обмежений ринок. Але цей ринок з 2021 до 2023 року зріс на 50%. І тільки 2024 року він знизився на 15%. Зацікавленість і запит на ожину на ринку є. Ціна на неї теж є», — зазначив фахівець.
Олександр Ярещенко також підкреслив, що ожина має вражаючу скороплідність та високі показники врожайності, які можуть досягати 25-30 тонн і більше. Багато сортів ожини не піддаються серйозним проблемам зі шкідниками та хворобами, що робить цю культуру привабливою для вирощування.
Експерт також додав, що перший «сигнальний» врожай ожини можливо отримати вже наступного року після посадки, а повноцінне плодоношення досягається на третій рік. Термін експлуатації плантацій складає близько 15 років.
Директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва відзначила, що ринок замороженої ожини (IQF) швидко зростає, внаслідок зростаючого попиту на здорові та зручні продукти харчування. Ці ягоди поєднують у собі смак, поживну цінність та зручність, що змінює споживчі вподобання в багатьох регіонах світу, зокрема у ЄС. Попит на ожину особливо помітний у таких секторах, як виробництво продуктів харчування, фармацевтика та косметика, де її універсальність і корисні властивості сприяють зростанню популярності.