На Полтавщині запустили перше в Україні горіхове органічне виробництво

На Полтавщині створено перше в Україні горіхове органічне виробництво замкнутого циклу

На Полтавщині ТОВ «Їжа для роздумів» стало першим в Україні підприємством, яке реалізувало горіхове органічне виробництво замкнутого циклу під назвою «Від саду до прилавка». Це стало можливим завдяки наявності сертифікату Органік Стандарт, що підтверджує відповідність екологічним нормам. Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

Про це розповідає AgroWeek

Переробка волоського горіха

Господарство вже налагодило процес переробки волоського горіха. Для реалізації цього проекту було закуплено сучасне обладнання від французької компанії AMB Rousset, яке включає системи для мийки, сушіння, калібрування та розколу горіха.

У 2024 році виробничу лінію доповнять новими технологіями, зокрема, буде доукомплектовано цикл мийки та калібрування, а також придбано самохідний комбайн для збору OB100A та гідравлічний струшувач VHD.

“Нова будівля виробничого корпусу зроблена за німецькою сучасною технологією, з фундаментом, на якому стоїть збірний-розбірний алюмінієвий каркас з дахом з легкого технологічно м’якого (тент) матеріалу. Усередині виробничий корпус, обладнаний з урахуванням строгих сертифікаційних вимог HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point). Для фасування придбане сучасне фасувально-пакувальне обладнання з можливістю пакувати горіхи в різні за вагою та розмірами пакети”, – розповідає Геннадій Юдін.

Екологічні методи вирощування

На сьогоднішній день господарство на площі 38 гектарів вирощує різні сорти волоського горіха, серед яких Яблунівський, Буковинський, Топорівський, Рудківський та Песчанський. Загальна кількість дерев складає 3797 штук.

В саду використовуються тільки екологічно безпечні засоби для захисту від шкідників і хвороб, а боротьба з бур’янами здійснюється механічним способом. Підживлення дерев проводиться за допомогою гуматів, що сприяють покращенню їх росту та підвищенню родючості ґрунту. Полив забезпечується природними опадами, а основне накопичення вологи відбувається взимку, за рахунок чизелювання міжрядь.