Від початку 2025 року організатори земельних аукціонів у державній електронній системі Прозорро.Продажі отримали понад 1 мільярд гривень надходжень. Сума складається з понад 577,3 мільйона гривень річної орендної плати, більш ніж 331,2 мільйона гривень доходу від продажу державних, комунальних і приватних земельних ділянок не сільськогосподарського призначення, а також 123,1 мільйона гривень, отриманих після реалізації арештованих земель.
Про це розповідає AgroWeek
Висока конкуренція та зростання цін на земельних торгах
«Земельні торги в системі Прозорро.Продажі демонструють, як прозорі правила відкривають ринок для інвесторів. Висока конкуренція — понад три учасники в середньому на лот — і зростання фінальної ціни вдвічі підтверджують зацікавленість бізнесу. Кожен успішний аукціон — це не лише угода, це постійне надходження приватних інвестицій, які працюють на економічне відновлення і розвиток», — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
З початку року у системі було проведено майже 3,4 тисячі успішних онлайн-аукціонів. За цей період понад 1,3 тисячі організаторів долучилися до проведення земельних торгів. Серед них — місцеві громади, проєкт Фонду державного майна «Земельний банк», приватні та державні виконавці, які реалізують арештовану нерухомість, а також приватні власники земель.
Громади та регіони — основні учасники земельних торгів
Більшість успішних аукціонів забезпечили саме громади: понад 2,3 тисячі комунальних ділянок були реалізовані, що принесло майже 489 мільйонів гривень до місцевих бюджетів. Найбільше аукціонів організували у таких регіонах:
- Одещина — 236 аукціонів;
- Львівщина — 234 аукціони;
- Черкащина — 205 аукціонів.
Від початку 2025 року на онлайн-аукціонах за право володіння або оренди земельних ділянок конкурували майже 6,3 тисячі учасників. Середній показник складав понад трьох учасників на кожний лот, а фінальна ціна земельної ділянки, як правило, зростала у понад два рази від стартової суми.
Станом на 27 травня 2025 року для продажу та оренди в системі Прозорро.Продажі пропонується понад 3,5 тисячі лотів із загальною стартовою вартістю майже 1,5 мільярда гривень.
Нагадаємо, що проєкт «Земельний банк» визначив три земельні ділянки, які мають найвищу вартість за гектар серед усіх пропозицій.