Науковці закликають до допомоги у розмінуванні старовинної сівозміни

Поля, на яких тривало 50-річне дослідження сівозміни, досі не були розміновані і поступово заростають бур’янами.

Про це розповідає AgroWeek

Про це повідомив головний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН Сергій Авраменко в інтерв’ю на YouTube. Він зазначив, що інститут протягом півстоліття займався дослідженням чергування різних культур, зокрема дев’ятипільною сівозміною зерно-пара-прасапна. На кожному з полів також проводилися експерименти з різними видами добрив, вивчався вплив строків, норм та глибини сівби, а також різних засобів захисту рослин.

Проблеми з розмінуванням

З початком великого вторгнення ярові культури не були посіяні, а озимі 2021 року вдалося зібрати лише в 2022 році після деокупації територій і розмінування.

«Станом на сьогодні всі дев’ять полів цієї унікальної сівозміни заростають бур’янами. На цих полях велика кількість вирв від снарядів, багато решток як розірваних, так і нерозірваних снарядів. Ці поля досі залишаються нерозмінованими на третій рік війни. Своїми силами ми розмінувати їх не можемо, тому що ми державна установа і наші можливості обмежені. Наша сільськогосподарська техніка була великою кількістю пошкоджена або знищена під час бомбардувань і ми не маємо можливості зробити якийсь безпілотний агрегат для розмінування».

Національна академія аграрних наук, за словами Авраменка, не надала жодної підтримки в розв’язанні цієї проблеми, а також загалом у діяльності інституту.

Шукання рішень

«Ми все ж таки продовжуємо шукати якісь зараз способи, як можна розмінувати цю сівозміну. Можливо, нам хтось допоможе. Будемо дуже вдячні. Ситуація така, що на сьогодні ця сівозміна залишається в запущеному стані, і чим довше вона буде залишатися в такому стані, тим важче її буде потім привести до ладу», — підсумував науковець.