Українські науковці мають намір до кінця десятиліття розпочати нові дослідження, які сприятимуть селекції коріандру. Ініціатива пов’язана з необхідністю відновлення роботи в цій галузі, оскільки наразі селекція еспарцету і коріандру в Україні призупинена.
Про це розповідає AgroWeek
Про це повідомив заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України, доктор сільськогосподарських наук Віталій Іщенко. У своєму виступі він зазначив:
«На сьогодні селекція еспарцету й коріандру в нас призупинена, оскільки багато досліджень, і не завжди все вдається робити одночасно. Але ми підтримуємо насінництво цих культур, оскільки це наша інтелектуальна власність».
Науковець зазначив, що еспарцет є важливою культурою для кормовиробництва. В степовій зоні України його використовують для виготовлення сіна, і він також збагачує ґрунт азотом, що робить його гарним попередником для озимих зернових культур.
Щодо коріандру, його споживання є ще ширшим. Віталій Іщенко повідомив, що
«ми створили сорт Оксаніт, який вже не один десяток років у виробництві, і його ще ніхто не зміг витіснити в нашій степовій зоні».
Він також підкреслив, що науковці зберегли селекційний матеріал, що дозволить відновити дослідження. Віталій Іщенко сподівається, що коріандр займе достойні площі в сільському господарстві, оскільки на нього є великий попит.
«Коріандр – експортний, до того ж дефіцитний для виробництва. Його використовують у харчовій, медичній, косметичній, парфумерній галузях»
, – додав науковець.
На 2026-2030 роки заплановано відновлення комплексних досліджень даної культури, що включатиме вивчення біологічних основ, розроблення нових методів підвищення жаро- та посухостійкості, а також адаптації до умов вирощування.
Віталій Іщенко підсумував, що
«на основі цих комплексних досліджень нам вдасться створити із селекційного матеріалу нові сорти, які будуть цінними для наших аграріїв»
. Він також відзначив, що насіннєвий матеріал коріандру вже придбали регіони, як-от Одещина, Миколаївщина, Харківщина та Київщина.