Бізнес-спільнота молочного сектору України ініціювала створення Дорожньої карти інтеграції до Європейського Союзу. Цей важливий документ розробляється Спілкою молочних підприємств України (СМПУ) у партнерстві з Асоціацією виробників молока України (АВМ).
Про це розповідає AgroWeek
Ініціатива щодо створення Дорожньої карти є суттєвим кроком для подальшого економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності української продукції на міжнародному ринку. Зазначається, що ця карта є не лише формальністю у процесі переговорів, але й необхідним інструментом для сталого розвитку молочного сектору.
«Збройна агресія росії проти України розставила всі крапки над «і». Наш шлях — це ЄС, адже ми поділяємо спільні цінності та бізнесові стратегії. Ми не є конкурентами європейським виробникам, а навпаки — підсилюємо європейський молочний сектор. Україна має зайняти гідне місце в європейській спільноті. Втім, інтеграція — непростий процес. Нас чекають виклики, зокрема високі вимоги до якості сировини та забезпечення матеріально-технічної бази виробництва. Це складне завдання, особливо в умовах війни, коли залучення інвестицій стає справжнім випробуванням», — сказав генеральний директор компанії «Волошкове поле» та голова Комітету з євроінтеграції СМПУ Андрій Табалов.
Він також підкреслив, що більш активна інтеграція української молочної галузі у європейський ринок буде корисною не лише для України, а й для ЄС, оскільки Україна може стати гарантом продовольчої безпеки для європейських країн.
Генеральна директорка Асоціації виробників молока України Ганна Лавренюк зазначила, що в умовах активних бойових дій було втрачено 20% поголів’я, а близько 100 ферм зазнали знищення. Проте, незважаючи на всі труднощі, обсяги виробництва молока сільгосппідприємствами вже повернулися до довоєнних показників.
За її словами, ветеринарно-санітарне законодавство України не лише адаптоване до євровимог, а й успішно імплементується. Проте існують завдання, які потребують адаптації на рівні нормативно-правових актів, а також необхідно працювати над підвищенням обізнаності українських операторів молочного ринку щодо практичного впровадження європейських вимог.