Американський молочний експорт може зазнати суттєвих труднощів вже у березні через запровадження мит, ініційованих Дональдом Трампом, попри відстрочку для Канади та Мексики.
Про це розповідає AgroWeek
Цю інформацію озвучив партнер проєктів «Інфагро» Максим Фастєєв у Telegram-каналі «ТвійМолочнийЗануда». Експерт наголосив, що Канада почала більш ретельно перевіряти продукцію зі США та посилила контроль за вимогами сертифікації товарів у спеціальній зоні USMCA. До цього періоду сертифікація не була обов’язковою, і торгівля відбувалась без обмежень.
«Хоч суха сироватка та лактоза не потрапили до списку дзеркальних китайських мит, але на сироватковий концентрат й ізолят таки накладені додаткові 10%. Це значить, що американський товар уже програє європейським відповідникам у кінцевій ціні».
Найбільш помітні зміни стосуються спотових цін на молочну продукцію в Чикаго, зокрема:
- масло -5% (5000 $/t);
- сухе молоко -12% (2600 $/t);
- сир, у блоках -13% (3560 $/t);
- суха сироватка -20% (1080 $/t).
Компанія з управління ризиками в агросекторі Ever.Ag Insights також повідомила, що ринки цього тижня демонструють виражений медвежий настрій. Тривала невизначеність і регулярні коливання тарифної політики змушують ринки йти вниз — від акцій до валют і товарів.
«Молочний сектор відчуває посилений тиск — запаси вже дуже високі, але продовжать зростати, оскільки ми переходимо до сезону високої пропозиції. Крім того, спостерігаємо додатковий вплив від запуску нових заводів. Проте важливішим є те, що попит залишається слабким. Споживачі готуються до труднощів, викликаних інфляційними коливаннями та торговельними війнами».
Водночас Рада з експорту молочних продуктів США нещодавно закликала до впровадження взаємних мит проти Європейського Союзу з метою ліквідації існуючого торговельного дисбалансу. В організації зазначили, що США імпортують з Європи молочних продуктів на 3 мільярди доларів, тоді як експортують лише на 167 мільйонів доларів. Торговий дефіцит охоплює не лише вишукані продукти та сири, а й широкий спектр молочних товарів.