Після припинення дії автономних торговельних заходів (АТЗ) Україна та Європейський Союз не повернуться до довоєнних умов агроторгівлі. Натомість напрацьовують компромісний варіант економічного співробітництва, що зможе забезпечити стабільність і передбачуваність торгівлі в умовах війни.
Про це розповідає AgroWeek
Конструктивні переговори та перспективи співпраці
Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль у своєму виступі на всеукраїнському телемарафоні відзначив, що переговори із єврокомісаром з питань сільського господарства Крістофом Хансеном були конструктивними і базувалися на обговоренні ключових проблемних питань. За його словами, результати переговорів української делегації у Брюсселі минулого тижня підтверджують, що повернення до довоєнних торговельних умов не буде.
“Проміжний позитивний результат переговорів української делегації у Брюсселі минулого тижня делегації, це те, що повернення до умов торгівлі до воєнних точно не буде. Це буде компромісний варіант, який буде напрацьований найближчим часом”
Нові алгоритми співробітництва та підтримка фермерів
Міністр додав, що уряд отримав доручення від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо розробки нового алгоритму взаємодії з ЄС, який враховуватиме інтереси українських фермерів і забезпечить стабільність торгівлі. Це дозволить зберегти доступ української агропродукції до європейських ринків, що є особливо важливим для регіонів, таких як Сумська, Чернігівська та Харківська області.
Він підкреслив, що 52% українського аграрного експорту спрямовано на ринки Європи. За його словами, українська продукція є високоякісною та має у структурі собівартості засоби виробництва з ЄС. Тому Україна має право постачати до ЄС уже вирощену продукцію, що сприятиме розвитку аграрного сектору країни.
Міністр наголосив, що головна мета уряду — довести, що Україна є надійним партнером для Європейського Союзу. За його словами, Україна не становить загрози аграрній політиці європейських країн, а є частиною взаємодоповнювальної економіки, де фермери відіграють ключову роль у зміцненні економіки аграрного Євросоюзу.