Китай вирішив реструктуризувати сталеливарну промисловість, оголосивши про плани скорочення виробництва в цьому секторі. Цю інформацію оприлюднила Національна комісія з питань розвитку та реформ (NDRC) під час Всекитайських зборів народних представників у Пекіні.
Про це розповідає AgroWeek
Хоча влада не повідомила конкретних цифр щодо обсягу скорочень, ринок допускає можливість зменшення випуску сталі до 50 мільйонів тонн на рік. Цей крок розглядається як перший випадок, коли Нацкомісія ініціює скорочення виробництва сталі у своїх планах, що, на думку аналітиків Citigroup, може свідчити про нову політику уряду щодо контролю за виробництвом сталі в цьому році.
Причини скорочення
Незважаючи на зусилля Пекіна зменшити обсяги виробництва, річний обсяг випуску сталі в Китаї залишається на рівні понад 1 мільярд тонн. Це пов’язано з падінням прибутків металургійних комбінатів та значним експортом сталі, який частково компенсує зниження внутрішнього попиту. Така ситуація викликає занепокоєння серед багатьох країн, які скаржаться на експортні надлишки китайського виробництва.
Екологічні цілі Китаю
Скорочення виробництва сталі також має на меті досягнення вуглецевих цілей, встановлених урядом Китаю. В аналізі Центру досліджень енергетики та чистого повітря зазначається, що для виконання екологічних цілей необхідно радикальне скорочення потужностей на 15% до 2025 року. Це крок, що має на меті не лише зменшити викиди вуглецю, але й відновити прибутковість металургійних заводів.