Китай оголосив про збільшення цільового показника внутрішнього виробництва зерна до 700 мільйонів тонн у 2025 році. Для досягнення цієї мети уряд підвищив бюджет на створення запасів до 18,12 мільярда доларів США, що є зростанням на 6,1%, і виділив 7 мільярдів доларів на страхові виплати аграріям.
Про це розповідає AgroWeek
Зазначається, що Пекін планує збільшити підтримку м’ясної та молочної галузі, де спостерігаються проблеми з перевиробництвом. Посилення заходів із забезпечення продовольчої безпеки свідчить про підготовку до можливих торговельних конфліктів зі Сполученими Штатами та ускладнення геополітичної ситуації.
Після введення мит на китайські електромобілі, влада Китаю також почала розслідування щодо імпорту свинини та молочної продукції з Європейського Союзу, а також каноли з Канади.
Стимулювання виробництва сільськогосподарських культур
Китайська влада планує заохочувати фермерів до збільшення виробництва сої, оскільки наразі до 80% споживаної сої імпортується. Одночасно продовжиться зусилля щодо зменшення використання соєвого шроту в кормах для тварин, який планується замінити альтернативними видами борошна, такими як ріпаковий або бавовняний.
Крім сої, Китай має намір збільшити виробництво інших олійних і цукрових культур, а також бавовни та натурального каучуку. Також планується запровадження політики мінімальних закупівельних цін на пшеницю та рис, а механізм формування цін на зерно буде вдосконалено для сприяння розвитку аграрних регіонів країни.