Європейська комісія запровадила нові тарифи на російські добрива, намагаючись досягти декількох цілей одночасно. Проте аграрії стурбовані, що ці заходи можуть призвести до фінансової кризи.
Про це розповідає AgroWeek
Нові тарифи мали на меті обмежити фінансові потоки з москви, які підтримують військову агресію, підтримати європейських виробників та уникнути зростання цін на добрива, що могло б загострити ситуацію серед фермерів.
Вимоги фермерських організацій
Фермерські організації закликають Брюссель скасувати мита на імпорт добрив з країн, які не є частиною російської федерації, аби компенсувати можливий дефіцит і зростання цін. В іншому випадку, аграрії попереджають про можливий “катастрофічний” фінансовий удар для фермерів ЄС.
На думку фермерів, план Єврокомісії не гарантує, що європейські виробники зможуть оперативно збільшити обсяги виробництва, щоб заповнити дефіцит добрив. Обережний підхід до тарифів та тривалий перехідний період можуть виявитися неефективними.
Наслідки для аграрного сектору
За оцінками Politico, нові тарифи можуть не завдати серйозного удару по російських доходах, залишивши європейських виробників без достатньої підтримки, а також значно підняти витрати для фермерів, які покладаються на дешеві добрива з росії.
Головні фермерські організації ЄС, Copa і Cogeca, попереджають, що впровадження нових тарифів на російські добрива може збільшити витрати фермерів у наступному сезоні, створюючи додатковий тиск на вже складний аграрний сектор.
Брюссель запевняє, що поступове підвищення тарифів на російські добрива з 40 до 430 євро за тонну протягом трьох років має на меті послабити військову економіку росії та одночасно зміцнити “стратегічну автономію” ЄС. Проте критики вважають ці заходи недостатньо рішучими та запізнілими, адже навіть після їх введення російські добрива продовжуватимуть надходити до ЄС принаймні до 2026 року.