Фермери США стикаються з банкрутством через зупинку грантів USDA Трампом

Фермери в США на межі банкрутства через зупинку Трампом грантів USDA

Фермери в США, які отримували фінансову підтримку від Міністерства сільського господарства (USDA), змушені відкладати заплановані роботи через призупинення грантів, ініційоване Дональдом Трампом.

Про це розповідає AgroWeek

Зокрема, органічний фермер з Монтани, Нейт Пауелл-Палм, очікував на грант у розмірі 648 тисяч доларів для будівництва комбікормового заводу, на якому планувалося переробляти органічне зерно, вирощене близько 150 місцевими фермерами. Двоє анонімних фермерів повідомили, що через відсутність фінансування від USDA їм залишилося лише кілька тижнів до оголошення банкрутства.

В умовах замороження фінансування фермери та продовольчі організації по всій країні скорочують штат, призупиняють інвестиції, втрачають важливе фінансування. Більше двох десятків фермерів та аграрних організацій з семи штатів підтвердили цю інформацію.

Вплив на агросектор

Згідно з даними Reuters, частина заморожених коштів USDA стосується проектів, пов’язаних з охороною ґрунтів та водних ресурсів, органічними продуктами та місцевими продовольчими системами, а також програмами, спрямованими на підтримку фермерів з числа меншин.

Необхідно зазначити, що історично Дональд Трамп мав широку підтримку в «фермерському поясі» США, здобувши більшість штатів на виборах у листопаді. Однак його останні дії, такі як замороження фінансових допомог і перегляд федеральних витрат, призвели до порушення роботи сільськогосподарських ринків, викликавши стрес і розгубленість серед фермерських господарств.

Перспективи та рішення

Міністр сільського господарства США, Брук Роллінс, зазначила, що USDA розглядає можливість надання прямих виплат фермерам у разі, якщо торговельні війни призведуть до збитків. Хоча частину коштів уже розморозили, конкретні обсяги та джерела фінансування не розкрили.

На даний момент USDA управляє сотнями програм, що підтримують агросектор, переважно через гранти, позики та інші субсидії. Згідно з грудневим звітом Управління урядової підзвітності США, американські фермери та власники ранчо отримали 161 мільярд доларів у період з 2019 по 2023 фінансовий рік. Проте замороження фінансування лише ускладнює ситуацію, оскільки фермери стикаються з низькими цінами на зерно. За даними суду США, кількість заяв про банкрутство фермерських господарств у 2024 році зросла на 55% у порівнянні з попереднім роком.