ФАО прогнозує зростання запасів зерна в Україні при зниженні у світі

ФАО прогнозує зростання запасів зерна в Україні, хоча у світі очікується зниження

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) прогнозує, що у 2025 році світове виробництво пшениці досягне 796 мільйонів тонн, що на 1% перевищує минулорічний показник.

Про це розповідає AgroWeek

Згідно з повідомленням ФАО, в Європейському Союзі, зокрема у Франції та Німеччині, очікується зростання виробництва, адже планується збільшення площ під посівами м’якої пшениці. Проте, посушливі умови в Східній Європі та надмірні опади в західних регіонах можуть негативно вплинути на врожайність.

Перспективи виробництва рису та інших культур

У США також очікується збільшення посівних площ під пшеницею, однак врожайність може трохи знизитися через посуху, яка вплине на озимі культури. Виробництво рису, за прогнозами, досягне рекордних 543 мільйонів тонн (у перерахунку на шліфований еквівалент) у 2024/25 році, завдяки сприятливим умовам вирощування в Індії, Камбоджі та М’янмі.

Крім того, ФАО підвищила оцінку світового виробництва зернових на 2024 рік до 2842 мільйонів тонн, що дещо перевищує показники 2023 року. Світове споживання зернових у 2024/25 маркетинговому році прогнозується на рівні 2867 мільйонів тонн, що на 1% більше у порівнянні з попереднім роком, завдяки зростанню споживання рису.

Ситуація зі світовими запасами зерна

Споживання пшениці залишиться стабільним, адже скорочення у продовольчому секторі буде компенсовано зростанням промислового використання, зокрема в Китаї. ФАО прогнозує зниження світових запасів зернових на 1,9%, при цьому кінцеві запаси на 2025 рік очікуються на рівні 869,3 мільйонів тонн. Зростання запасів у росії та Україні, ймовірно, компенсує їх скорочення в інших країнах. Співвідношення світових запасів до споживання, як очікується, знизиться до 29,9%, що все ще вказує на комфортний рівень пропозиції. Окрім цього, ФАО переглянула прогноз світової торгівлі зерновими до 484,2 мільйонів тонн, що на 5,6% менше, ніж у попередньому сезоні, через зміни в динаміці експорту.