Україна повинна максимально використати свої можливості для розширення торгівлі. Цю думку висловив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка під час міжнародного торговельного форуму, що проходить у Києві.
Про це розповідає AgroWeek
Він акцентував, що Національна експортна стратегія орієнтована на збільшення виробництва товарів з вищою доданою вартістю. Головне завдання полягає не лише у статистичному збільшенні експорту, а у створенні продукції, яка дійсно відповідає сучасним вимогам.
«У нас є цифри, до яких ми маємо зростати. Це зростання обсягу експорту товарів і послуг протягом найближчих 5 років до $77 млрд (у 2024 році — $51 млрд). Також досягнення співвідношення експорту до ВВП 33% і зменшення частки в експорті сировини до 59% (у 2024 році — 74%)», — зазначив Тарас Качка.
Качка зазначив, що важливим аспектом є залучення інвестицій у переробну промисловість і зміцнення державно-приватного партнерства. Він підкреслив, що стратегічна ціль та основний крок у експортній стратегії — це розвиток національного виробництва.