Фахівці фонду Stiftung Warentest провели дослідження плиток «дубайського шоколаду» з різних країн і виявили наявність небажаних, а іноді й шкідливих інгредієнтів. Це стало відомо завдяки аналізу, проведеному в Німеччині.
Про це розповідає AgroWeek
Дубайський шоколад, відомий своєю пастою з фісташок і тонкими хрусткими нитками з тіста кадайф, здобув популярність у всьому світі. Однак, хоча його копії та варіації активно продаються в Німеччині, результати перевірки якості не радують.
Результати аналізу шоколадних плиток
Фонд Stiftung Warentest вирішив перевірити, чи приносить цей солодкий тренд користь не лише виробникам, а й споживачам, протестувавши склад доступного в країні «дубайського шоколаду». Результати були невтішними.
“Ми не виявили ні унікального смаку, ні видатної якості”, – зазначили незалежні експерти під час презентування результатів.
В лабораторії було проаналізовано шість плиток шоколаду, ціна яких коливалася від 7 до 25 євро за 100 грамів. Дві плитки були виготовлені в Дубаї, одна – в Туреччині, одна – у Нідерландах, й ще дві – у Німеччині.
Дослідження виявило, що деякі плитки містять шкідливі речовини, зокрема 3-монохлорпропандіол і гліцидилові ефіри, які можуть бути канцерогенними. Один із зразків з Дубаю також був забруднений афлатоксинами, які є небезпечними для здоров’я.
“Жодних наслідків для здоров’я від вживання шоколаду не очікується. Однак виявлення шкідливих речовин несумісне з обіцянкою найвищої якості”, – підкреслюють експерти.
Чотири з шести плиток не містили шкідливих інгредієнтів, але не мали нічого особливого в смаковому аспекті. Яскравий смак фісташок відчувався лише в одному з продуктів з ОАЕ, тоді як інші мали простий горіховий присмак. Вміст фісташок у деяких плитках залишався невідомим.
Рекомендації експертів
Згідно з інформацією фонду Stiftung Warentest, шоколад здебільшого складається з цукру та рослинної олії, а деякі екземпляри також містять ароматизатори та барвники. Крім того, маркування чотирьох плиток вводило в оману, адже на них бракувало інформації про додані інгредієнти або попередження для алергіків.
Висновок фонду свідчить про те, що ейфорія навколо «дубайського шоколаду» є необґрунтованою. Експерти рекомендують споживачам звернути увагу на класичний фісташковий шоколад як на недорогу альтернативу. Якщо ж є бажання спробувати ласощі в «дубайському стилі», їх можна приготувати самостійно, скориставшись численними рецептами, доступними в інтернеті.