Динаміка цін на молоко-сировину для заводів: аналіз ринку травня 2025 року

В Україні стабільні ціни на молоко: ситуація на початок травня.

Станом на 22 травня середньозважена ціна трьох основних ґатунків молока-сировини на українському ринку склала 15,97 грн/кг без ПДВ. Порівняно з попереднім періодом цей показник знизився на 3 копійки.

Про це розповідає AgroWeek

Актуальні закупівельні ціни на молоко різних ґатунків

Ціна молока екстра ґатунку станом на 27 травня становила в середньому 16,12 грн/кг без ПДВ, що також на 3 копійки менше, ніж місяць тому. По господарствах країни цей сегмент коливається в межах від 15,50 до 16,50 грн/кг.

Молоко вищого ґатунку коштує в середньому 15,93 грн/кг без ПДВ, що на 2 копійки нижче, ніж у попередньому періоді. Діапазон закупівельних цін на цей ґатунок складає від 15,30 до 16,20 грн/кг.

Щодо молока першого ґатунку, середня закупівельна ціна залишилася сталою — 15,60 грн/кг без ПДВ. У різних господарствах цей показник варіюється від 15,00 до 15,80 грн/кг.

Ситуація на ринку та прогнози експертів

Аналітик асоціації Георгій Кухалейшвілі відзначив, що за останній місяць ціни на молоко-сировину практично не змінилися, що свідчить про стабільність на внутрішньому ринку у травні. Причиною цього є певний профіцит сирого молока: попит на біржові молочні товари повністю покривається наявною пропозицією. Окрім того, через невизначеність щодо автономних торгових заходів (АТЗ) молокопереробні підприємства проявили готовність реалізовувати більші обсяги продукції.

«З червня очікується скорочення обсягів надою під впливом підвищення температури повітря та зниження лактації у корів, що має сприяти ціновій стабілізації. Стримувати падіння цін на молоко-сировину в Україні може різке підвищення цін на вершкове масло в ЄС наприкінці року. Українське вершкове масло цікавить європейських трейдерів, оскільки поступається в ціні товару місцевого виробництва», — пояснив експерт.

У короткостроковій перспективі різких коливань цін на молоко-сировину не очікується, оскільки експортерам вистачає безмитних квот на ринку ЄС до кінця червня. Також варто враховувати, що пікові обсяги виробництва молока вже були зафіксовані у травні, а з початком літа пропозиція поступово зменшуватиметься.