Українська економіка має потенціал для переходу на нову траєкторію зростання, що дозволить подвоїти валовий внутрішній продукт (ВВП) і кардинально змінити її структуру впродовж наступного десятиліття. Це можливо за умови активного залучення країни до політики відкритої стратегічної автономії Європейського Союзу.
Про це розповідає AgroWeek
Такі висновки містяться у дослідженні «Стратегічні орієнтири поглиблення торговельно-економічних відносин України з країнами Європейського Союзу в умовах набуття Україною офіційного статусу кандидата на вступ до ЄС», яке було проведене Державним науково-дослідним інститутом інформатизації та моделювання економіки у співпраці з громадською організацією «Центр розвитку ринкової економіки CMD-Ukraine» на замовлення Федерації роботодавців України за підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках Labour Market Project.
Інвестиції та їх вплив на економіку
Економіко-математичне моделювання в рамках дослідження показало, що інвестиції в розмірі $90 млрд у будівництво 570 заводів в Україні можуть призвести до зростання випуску товарів і послуг на 152,8%. Зокрема, виробництво продукції переробної промисловості зросте на 168,9%, а частка цієї галузі у ВВП країни збільшиться з 7,6% до 20,4%.
«Експорт товарів і послуг з України зросте на 194,9% насамперед завдяки продукції з високою доданою вартістю в галузі машино- і приладобудування, хімічної промисловості, електричного устаткування, продукції авіакосмічної галузі, оборонно-промислового комплексу, оброблених критичних матеріалів», — уточнюють дослідники.
Нові робочі місця та податкові надходження
У результаті реалізації цих інвестиційних проектів буде створено близько 815 тисяч нових робочих місць. Незважаючи на значні бюджетні видатки на податкові та інші стимули для промисловості та інвестицій, податкові надходження до бюджету зростуть на 45,1%. Різниця у валовому національному доході на душу населення між ЄС та Україною скоротиться з 7,1 разу до 3,2 разу, що суттєво полегшить фінансовий тягар бюджету ЄС під час реалізації політики згуртованості щодо України після набуття нею статусу повноправного члена ЄС.