Загроза деградації українських ґрунтів все більше привертає увагу в експертних колах та серед селян. За словами доктора біологічних наук Івана Кривенка, головною причиною погіршення стану земель є застарілі та неефективні практики ведення сільськогосподарського виробництва, що виснажують природну родючість чорноземів.
Про це розповідає AgroWeek
Наслідки деградації ґрунтів в Україні
Внаслідок цього спостерігається зниження врожайності та поживної цінності сільськогосподарської продукції. Це, у свою чергу, призводить до зростання захворювань рослин та тварин, а також до зниження імунітету населення. Важливо зазначити, що зростає і рівень необґрунтованого використання фармацевтичних та агрохімічних засобів.
“Згідно з даними ФАО, Україна є лідером за площею чорноземних ґрунтів. Однак ми можемо втратити свої позиції через нераціональне використання ресурсів і деградацію ґрунтів”,&blockquote> – підкреслює Іван Кривенко.
Виклики та перспективи для українського агросектору
Доведено, що більшість інсектицидів, фунгіцидів та гербіцидів, не досягаючи цілей, потрапляють у воду та повітря, не виконуючи своєї безпосередньої функції. Це сприяє підвищенню стійкості патогенних організмів до хімічних засобів захисту рослин. Тому нагальним є необхідність зміни підходів у рослинництві та пошук більш екологічних та ефективних методів обробітку ґрунтів.
Згідно з експертами, подальший розвиток систем ґрунтообробітку передбачає їх мінімізацію, що також враховує вплив кліматичних змін на стан земель в Україні.