Житлова субсидія може суттєво зменшити витрати на комунальні послуги, але право на її отримання мають не всі. Існує ряд вимог, які можуть стати причинами відмови у виплатах. Однією з найпоширеніших причин є надмірна площа житла. Так, якщо квартира перевищує 130 квадратних метрів, а будинок – 230, субсидія не буде призначена.
Про це розповідає AgroWeek
Винятки для особливих категорій
Проте є винятки, коли субсидії можуть бути призначені навіть при перевищенні цих норм для:
- багатодітних сімей;
- дитячих будинків сімейного типу;
- прийомних сімей і житла, що оформлено на кілька особових рахунків.
Крім того, на відмову можуть вплинути й інші фактори. Наприклад, якщо за останні 12 місяців хтось із членів домогосподарства здійснив фінансову операцію на суму понад 50 тисяч гривень, це також стане підставою для відмови. До таких операцій належать:
- купівля нерухомості, автомобілів або будматеріалів;
- значні витрати на послуги (за винятком медичних, освітніх і комунальних);
- великі грошові перекази та інвестиції.
Інші причини відмови
Субсидії не надаються, якщо заявник має більше одного житлового приміщення (за винятком гуртожитків, сільських будинків або житла на тимчасово окупованих територіях). Також відмовлять, якщо в домогосподарстві є:
- автомобіль, випущений менше 5 років тому;
- більше одного транспортного засобу віком до 15 років;
- заборгованість за комунальні послуги.
Крім цього, підставою для відмови може стати заборгованість за аліментами, що перевищує три місяці. Винятками є особи, визнані безвісти зниклими, ті, що під домашнім арештом або проходять лікування.
Необхідно також враховувати, що якщо раніше отримана субсидія була в надлишку і кошти не повернуті на вимогу органів соціального захисту, нову субсидію можуть не призначити.
Крім високих витрат і наявності додаткового майна, несплата єдиного соціального внеску протягом трьох місяців може також стати причиною для відмови.
Варто зазначити, що ці правила не стосуються:
- студентів;
- безробітних, зареєстрованих у центрі зайнятості;
- військовослужбовців;
- пенсіонерів;
- осіб, які мають підтверджені складні життєві обставини.