Переробка продукції є ключовим аспектом у веденні бджолярства, адже вона забезпечує додану вартість на продукти, які отримують пасічники. Це не лише розширює асортимент бджільництва, але й надає реальні можливості для підвищення рентабельності.
Про це розповідає AgroWeek
На цьому наголосив голова ГО
«Гільдія медоварів України» Василь Барабаш під час Міжнародної науково-практичної конференції «Петро Прокопович: 250 років спадщини та інновацій у бджільництві».
Для підвищення рентабельності пасіки, бджолярам рекомендують виготовляти різноманітну продукцію на основі меду.
Виготовлення крем-меду та інших продуктів
Одним із варіантів є виготовлення меду, який піддається технічній переробці. Мед змішується до отримання кремоподібної консистенції. Привабливість цього продукту підсилюється додаванням субліматів — порошкових компонентів із соків фруктів та ягід, що надають меду приємні смакові нотки, такі як малина, полуниця, чи навіть какао. Важливо зазначити, що термін зберігання крем-меду не перевищує пів року через можливість його кристалізації. Зазвичай крем-мед розфасовують у невелику тару, обсягом 50-100 грам.
Популярні медові напої
Окрім їстівних продуктів, члени ГО також виробляють мазі, креми та настоянки.
«Для підняття рентабельності пасіки можна виготовити особливо популярний влітку продукт — квас на основі меду, до якого додають м’яту чи лимон. Продажі таких квасів є досить високими. На виробництво 50 літрів такого квасу потрібно всього 3 літри меду. Переважно використовують гречаний мед, ціна якого за 3 літри коливається між 900 та 1000 грн. Таким чином, вихід квасу може вдвічі чи втричі перевищувати додану вартість», — зазначив Василь Барабаш.