Агросектор України демонструє значну експортну орієнтацію, складаючи 60-70% від загального обсягу виробництва. Ця залежність визначає не лише внутрішні ринкові умови, але й вплине на глобальне споживання продовольства.
Про це розповідає AgroWeek
Висловлення думки посадовця
На онлайн-дискусії «3 роки Великої війни: сучасний стан та перспективи відновлення аграрного сектору України» перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький підкреслив:
«Дійсно, від 60% до 70% української сільськогосподарської продукції йде на експорт, тож український агросектор експортно орієнтований. Ми можемо вирощувати набагато більше, ніж споживає внутрішній ринок. Відтак український аграрний сектор є експортозалежним. Реальністю є й те, що світове споживання залежить від українського аграрного експорту. Отже, цей зв’язок двосторонній».
Глобальні наслідки та ініціативи
Висоцький зазначив, що під час повномасштабного вторгнення росії в Україну та до скасування «зернової ініціативи» ООН, світове продовольство стало недоступним на міжнародному ринку. За даними ООН, ціни на продовольство зросли на 35% у твердій валюті, що стало причиною зростання витрат на їжу в багатьох країнах, зокрема в розвинутих та країнах, що розвиваються.
Він також акцентував на новій ініціативі президента України Grain from Ukraine, в рамках якої українські агротовари постачались до країн Африки та Близького Сходу. Сьогодні ситуація на ринку продовольства стабілізувалася, переважно завдяки відкриттю українського морського коридору.
На завершення, Висоцький підкреслив, що
«українське сільське господарство та міжнародна продовольча безпека взаємозалежні. На жаль, це розуміння прийшло через жахливі виклики війни. Але весь світ усвідомив, що українське сільське господарство не може розвиватися без експорту. Світова продовольча безпека не може бути гарантованою і стабільною без внеску українського агровиробництва».