З початку 2023 року агропідприємства в Україні залучили близько 8 млрд грн у вигляді банківських кредитів. Цю інформацію оприлюднило Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Про це розповідає AgroWeek
Зокрема, 811 господарств, що беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%», отримали фінансування на загальну суму 3,7 млрд грн. З них 730 підприємств (90%) зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР) з обсягом залучених кредитів близько 3,4 млрд грн, що становить 91,8% від загальної суми.
Особливості програми доступності кредитування
У Міністерстві нагадали, що з 1 січня 2025 року продовження кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» можливе тільки для сільгоспвиробників, які зареєстровані у ДАР.
Всі аграрії з Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Миколаївської, Херсонської та Чернівецької областей, що беруть участь у програмі, також зареєстровані в ДАР.
Лідери за обсягами кредитування
Найбільші суми кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» отримали підприємства з наступних областей:
- Київська область – 449,2 млн грн для 74 господарств, з яких 49 зареєстровано в ДАР;
- Чернігівська область – 323,4 млн грн для 54 господарств, з яких 51 в ДАР;
- Одеська область – 296,2 млн грн для 60 господарств, з яких 58 в ДАР;
- Вінницька область – 275,9 млн грн для 69 господарств, з яких 56 в ДАР;
- Кіровоградська область – 271,3 млн грн для 78 господарств, з яких 71 в ДАР;
- Сумська область – 224,1 млн грн для 28 господарств, з яких 27 в ДАР;
- Полтавська область – 223,6 млн грн для 43 господарств, з яких 40 в ДАР;
- Львівська область – 209,5 млн грн для 64 господарств, з яких 58 в ДАР.