Перші роботодавці звернулися до Державної служби зайнятості в рамках експериментального урядового проєкту, метою якого є навчання жінок професіям, де традиційно домінують чоловіки.
Про це розповідає AgroWeek
Згідно з інформацією Міністерства економіки, програма надає можливість українкам отримати знання за 31 професією за рахунок держави. Держава покриє витрати на навчання з Фонду соціального страхування у випадку безробіття. У свою чергу, роботодавці забезпечать місця для практики та зобов’язуються працевлаштувати жінок після завершення навчання.
Підтримка жінок на ринку праці
«Програма спрямована на наповнення ринку праці кваліфікованими кадрами, особливо в сферах, де спостерігається дефіцит робочої сили, зокрема, в будівництві, промисловості та транспорті. Також вона підтримує конкурентоспроможність жінок. Наразі ми бачимо, що бізнес активніше пропонує можливості для жінок, і вони охочіше реагують на такі пропозиції. Зокрема, все більше жінок обирають професії, де чоловіки мають переважну більшість, такі як водійки, машиністки, кранівниці, вантажниці, верстатниці. Завдяки цій урядовій програмі більше жінок зможуть отримати ці професії та працевлаштуватися», — підкреслила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Чотири роботодавці з Полтавщини вже подали заявки на навчання п’яти жінок за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». Зокрема, заявки надійшли від «Володар-С», «Мухін Агро», «Діброва» та ТОВ «Каплинцівське».
Навчання та умови програми
Служба зайнятості вже обрала кандидаток на навчання за запитом полтавських фермерів. Серед них є жінки з вищою освітою, одна особа з інвалідністю третьої групи та жінка з повною середньою освітою, яка наразі працює комірницею і має намір змінити професію.
Навчання проходитиме на базі Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців у місті Хорол на Полтавщині. «Вартість навчання в межах експериментальної програми не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на сьогодні це 30 280 грн). Якщо вартість навчання є вищою, різницю можуть покрити роботодавець або учасниця проєкту. Тривалість навчання може становити до 10 місяців», — уточнили у міністерстві.