Аграріям Вінниччини варто підготуватись до ранньої сівби для збереження вологи

Аграріям рекомендують готуватись до ранньої сівби, щоб не втратити вологу

Стан озимих посівів на Вінниччині є переважно добрим, і аграрії планують розпочати посівну кампанію на початку березня 2025 року.

Про це розповідає AgroWeek

Про це повідомив в.о. директора Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України Олександр Корнійчук. Він зазначив, що в січні фахівці інституту провели дослідження озимини та ґрунтів на території області, які виявили, що 85% посівів знаходяться в доброму стані. Однак, спостерігається нестача вологи в ґрунтах, особливо в південних районах.

«Ми проводили дослідження на початку січня по запасах продуктивної вологи на глибині 1-1,2 метра. Встановили, що запаси продуктивної вологи на 20-25% нижчі: 145-150 мл за середньої багаторічної норми 170-180 мм. Це центральна частина Вінниччини. Якщо брати південь, то ці запаси дещо нижчі, й там потрібно визначатись із доглядом за озимими колосовими культурами», — розповів науковець.

Корнійчук також зазначив, що відсутність снігу та морози, які спостерігаються останніми днями, поки що не становлять загрози для озимини, яка встигла сформуватись. За його словами, посіви, що знаходяться у фазі кущення, накопичили достатню кількість цукрів, що дозволяє їм перенести зимові погодні умови.

«Посіви, які перебувають у фазі кущення, з осені накопичили більшу кількість цукрів. І за нашими визначеннями, запаси складають 16-18%. Цього достатньо, щоб перенести погодні умови взимку… Я впевнений, що вони перезимують», — сказав Олександр Корнійчук.

Посівну кампанію аграрії планують розпочати у березні. За словами Корнійчука, весна, ймовірно, буде ранньою, і до цього варто готуватись.

«Волога буде втрачатися дуже швидко, адже її десь 80% від рівня багаторічного. Питання економії вологи, вибір технологічних процесів, які будуть давати можливість економити, та швидкий посів дадуть можливість отримати дружні сходи ярих культур. На Вінниччині, на півдні посівна стартує з середини березня. Можливо, трохи раніше. Запасів вологи недостатньо, тому треба буде братися до швидких технологічних операцій, щоб спіймати запаси продуктивної вологи й отримати сходи рослин», — підсумував Олександр Корнійчук.