В Україні цьогорічні погодні умови призвели до значних відмінностей у розвитку зернових культур у різних регіонах країни. Про це повідомив директор Інституту зернових культур Владислав Черчель.
Про це розповідає AgroWeek
Погодні аномалії впливають на строки жнив
За словами експерта, на південних і східних територіях аграрії стикаються з надзвичайною посухою та тепловим стресом. Такі умови можуть спровокувати передчасне завершення вегетації рослин і, як наслідок, ранній початок жнив. У цих регіонах нестача вологи у ґрунті вже відчутно позначилася на стані посівів.
“Поєднання посухи та холодів спричинило різкі регіональні контрасти в розвитку посівів зернових. Про це розповів Владислав Черчель, директор Інституту зернових культур”.
Північ і захід – затримка дозрівання зернових
На заході та півночі ситуація протилежна: тривалий період низьких температур уповільнив ріст і розвиток культур. За словами науковця, цьогорічний травень став найхолоднішим за останні двадцять років – середні температури виявилися на 4-6°C нижчими за середньостатистичні, а часті заморозки додатково затримали вегетаційні процеси. В таких умовах старт збиральної кампанії може відбутися значно пізніше, ніж зазвичай.
Синоптики також попереджають про наближення хвиль спеки з температурою до +40°C та ризик виникнення торнадо. Ці екстремальні явища можуть створити додаткові труднощі для основних сільськогосподарських культур, таких як кукурудза, соя та соняшник, особливо під час важливих етапів їхнього розвитку.