Картопля є одним з найулюбленіших овочів серед українців, що зберігаються протягом зими. Однак навіть за дотримання належних умов зберігання, вона може проростати. Тому важливо знати, як правильно дбати про врожай у лютому.
Про це розповідає AgroWeek
Нормальне проростання та його наслідки
Паростки до 1 см на бульбах насіннєвої картоплі вважаються нормальними. Вони сприяють швидшому вкоріненню рослин. Більше того, навесні картоплю навмисно пророщують, щоб покращити її врожайність. Проте, паростки висотою 5 см і більше можуть стати проблемою. У таких випадках поживні елементи з материнської бульби поступово переходять у паростки, що суттєво знижує врожайність.
Як рятувати пророслу картоплю
Якщо паростки з’явилися за 1-1,5 місяця до посадки, це не є серйозною проблемою. Однак, якщо проростання почалося в лютому, слід вжити певних заходів для порятунку насіннєвого матеріалу. Городники рекомендують видаляти всі довгі та тонкі паростки, залишаючи не більше 2-3 штук по 1 см на бульбі.
Після цього пророслу картоплю слід помістити в добре провітрюване та сухе приміщення, таке як погріб чи балкон, або ж прибрати в нижній ящик холодильника.
Овочі з довгими паростками, а також ті, що виглядають зморщеними чи в’ялими, краще викинути, оскільки вони не лише втрачають смакові якості, але й можуть бути небезпечними.
У пророслій картоплі накопичується алкалоїд соланін, здатний викликати харчове отруєння. На наявність у бульбі соланіну вказує її позеленіння.
Якщо ж паростки зовсім маленькі, а бульби залишаються твердими, таку картоплю можна вживати. Проте, садівники радять приготувати її якомога швидше.