Нерозкущені посіви озимих зернових, які мають лише 1-2 листки і не сформували продуктивних пагонів, потребують значної стимуляції росту для якнайшвидшого переходу до фази весняного кущіння.
Про це розповідає AgroWeek
У статті на цю тему Руслан Гаврилянчик, доцент Подільського державного університету та продакт-менеджер UniferX, розглядає ефективні методи покращення стану таких посівів. Основною метою заходів є стимулювання утворення додаткових пагонів і пришвидшення розвитку кореневої системи.
Рекомендації для покращення
Для досягнення цієї мети фахівець рекомендує:
- Позакореневе застосування біостимуляторів, що містять екстракт водоростей Ascophyllum nodosum. Ці препарати, які включають фітогормони, амінокислоти та полінасичені сполуки, сприяють активізації меристематичних тканин, підвищенню кількості продуктивних пагонів та загальному зміцненню рослин.
- Використання мікроелементів, таких як цинк (Zn), бор (B) і марганець (Mn), які є ключовими для регулювання гормонального балансу і клітинного ділення.
Критичний етап весняного розвитку
Руслан Гаврилянчик зазначає:
«Весняний період є критичним етапом розвитку озимих зернових культур. Погодні умови, рівень зимового загартування та забезпеченість елементами живлення значною мірою визначають потенціал урожайності. Станом на весну 2025 року озимі зернові в Україні перебуватимуть у різних фазах розвитку залежно від строків сівби, погодних умов восени й перебігу зимівлі».
На завершення, стан озимих на кінець березня оцінюється, переважно, як добрий або задовільний.