Українські ринки та супермаркети здебільшого наповнені річковою рибою вітчизняного виробництва. Про це зазначив керівник Асоціації українських імпортерів риби та морепродуктів Дмитро Загуменний.
Про це розповідає AgroWeek
«У нас є підприємства, які продовжують працювати. Хтось займається промислом, зокрема, на водосховищах. Хтось займається аквакультурою, тобто вирощує рибу в певних умовах. Ці компанії продовжують свою діяльність. І переважно та річкова риба, яку ми бачимо на прилавках, на ринках, в супермаркетах – це українського походження риба. Але, на жаль, її не так багато», – заявив він у етері Українського Радіо.
Вплив факторів на ціну риби
За словами експерта, вартість риби обумовлюється низкою чинників, зокрема зростанням цін на корми, оренду, оплату праці, електроенергію та логістику. Всі ці витрати поступово зростають, що позначається на кінцевій ціні продукту. Попри це, подорожчання порівняне із змінами цін на інші основні харчові продукти, без значних стрибків.
Скорочення власного виробництва та зростання імпорту
Дмитро Загуменний звернув увагу на значне скорочення пропозиції української риби через втрату доступу до промислу в Азовському та Чорному морях, спричинену війною. Це призвело до різкого зниження обсягів вилову: якщо до війни в Україні добували близько 90 тисяч тонн рибної продукції щорічно, то за останні три роки цей показник не перевищує 35 тисяч тонн. Такий рівень виробництва не покриває потреб споживачів, адже щорічний імпорт риби сягає 350 тисяч тонн, що удесятеро більше за власне виробництво.
Таким чином, українська аквакультура та промисловий вилов риби залишаються важливими, проте наразі не можуть повністю забезпечити внутрішній попит, що зумовлює активний імпорт рибної продукції.