Вплив погодних умов у травні на стан сільськогосподарських культур в Україні

Зміна погодних умов не мала негативного впливу на загальний стан сільгоспкультур

У третій декаді травня на території України спостерігалася мінлива погода з різкими коливаннями температур, а також локальні зливові дощі та град. Незважаючи на такі погодні зміни, загальний стан сільськогосподарських культур залишається стабільним і не зазнав суттєвого погіршення.

Про це розповідає AgroWeek

Вплив опадів та шкідників на посіви

Опади, що пройшли в різних регіонах України, сприяли не лише підживленню рослин, а й розмноженню та поширенню шкідників. Зокрема, на площах зернових колосових культур було виявлено ураження хлібними клопами, зокрема клопом шкідлива черепашка. Їх чисельність у більшості випадків становила 0,1–1 особину на квадратний метр, а в крайових смугах Дніпропетровської області фіксувалося до 3 екземплярів на квадратний метр. Загалом фітофаги заселили та слабо пошкодили 2–6% рослин.

«Однак зміна погодних умов не мала негативного впливу на загальний стан сільськогосподарських культур».

У регіонах Одещини, Херсонщини, Черкащини та Чернівеччини відмічено відродження личинок шкідників, середня чисельність яких склала від 0,5 до 1 екземпляра на квадратний метр, а в окремих місцях Херсонської області – до 2 на квадратний метр. Їх годівля у колосках може призвести до щуплості зерна та погіршення його якості.

Рекомендації щодо захисту рослин

У посівах озимих зернових зафіксовано заселення крайових смуг полів різними видами клопів. Прохолодна та дощова погода стримує зростання чисельності шкідників, яйцекладка відбувається повільно.

Для попередження значних пошкоджень посівів і збереження якості врожаю рекомендовано вживати захисні заходи у разі досягнення або перевищення економічного порогу шкодочинності (2 і більше екземплярів фітофага на квадратний метр у посівах цінних сортів пшениці, 4–6 екземплярів — на інших посівах). Найефективніше проводити обприскування у період появи на посівах 5–15% личинок третього віку.

Зазначимо, що дощі у травні позитивно вплинуть на подальше підживлення та антистресову підтримку сільськогосподарських культур.