На Вінниччині вирощують інжир і збирають два врожаї на рік

На Вінниччині двічі на рік збирають врожай екзотичної культури інжиру

У селі Яришів на Вінниччині місцеві господарі успішно вирощують інжир, отримуючи врожай цієї екзотичної культури двічі на рік. За словами Альони Раку, перший урожай збирають у липні-серпні, а другий – у вересні та на початку жовтня. Таких результатів досягають завдяки правильному догляду за рослинами.

Про це розповідає AgroWeek

Особливості вирощування інжиру на Вінниччині

Інжир вирощується у теплиці вже понад п’ять років. Альона Раку розповідає, що перший живець інжиру було привезено нею з відпочинку. Зараз біля будинку росте не лише інжир, а й різноманітні цитрусові культури – декілька сортів лимонів, мандаринів та апельсинів, а також кумквати, лаймквати, цитрони, папая та маракуя.

«Перший урожай називається бреби — це плоди, які виросли на пагонах того року. Другий урожай буде формуватися на нових зелених пагонах. Він дуже солодкий. Єдине, його дуже люблять комахи. Якщо вчасно урожай не збереш, то мурахи перші його з’їдять, — поділилася Альона Раку.

Господарі культивують 5-6 різних сортів інжиру, частину з яких отримали у подарунок на Закарпатті. Особливість цієї культури полягає у її чутливості до зимових морозів, тому основне завдання – захистити пагони від вимерзання. Рослина загалом невибаглива та може рости практично самостійно, однак потребує укриття в зимовий період.

Вирощування у відкритому ґрунті та догляд

Окрім тепличного вирощування, інжир успішно культивується і у відкритому ґрунті. Торік господарі висадили 45 кущів інжиру, які добре перенесли зиму. На зиму рослини пригинають та вкривають агроволокном, яке знімають тільки після настання теплих ночей. Після відкриття рослини поливають та удобрюють, і на зелених пагонах починає з’являтися новий урожай.

«Тут, на цій території, у нас посаджено 45 корчів у відкритому ґрунті. На зиму ми його пригинаємо і накриваємо агроволокном. Знімаємо його аж зараз, зазвичай трохи раніше, але цей рік були прохолодні дуже ночі. Зараз відкриваємо, потім поливаємо, удобряємо. Він пішов вже гарно у ріст, і на зелених пагінцях вже буде урожай, — підсумувала Альона Раку.