Українські рибалки отримали можливість працювати в антарктичних водах у 2025-2026 роках

Українські рибалки можуть взяти участь у промислі в Антарктиці

Комісія зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (CCAMLR) оголосила про початок подачі заявок на промисел у зоні своєї відповідальності на 2025-2026 роки. Основними видами, дозволеними для вилову, є антарктичний криль та риби роду іклачів.

Про це розповідає AgroWeek

Участь України у антарктичному промислі

Оскільки Україна є членом CCAMLR, українські рибалки можуть взяти участь у промислі. Для цього учасники мають подати заявку до Держрибагентства, що діє як офіційний представник України, та здійснити оплату за розгляд заявки CCAMLR. Варто зазначити, що CCAMLR не встановлює національних квот для вилову – промисел припиняється для всіх країн-учасниць водночас, коли досягається загальний ліміт дозволеного вилову.

«За повідомленням Мінагрополітики,у 2024 році в районі дії CCAMLR працювали п’ять суден під прапором України. Вони видобули 19 075 тонн антарктичного криля й 905 тонн антарктичних іклачів – загалом 19 980 тонн цінних антарктичних біоресурсів. Це на 54% більше, ніж у 2023 році (12 945 тонн), і понад удвічі більше, ніж у 2022 році (9 659 тонн)».

Зростання добування антарктичних біоресурсів

Як свідчать офіційні дані, у 2024 році під українським прапором в антарктичних водах діяли п’ять суден, які видобули майже 20 тисяч тонн цінних біоресурсів, що стало рекордним результатом для України. Порівняно з попередніми роками темпи вилову значно зросли: на 54% більше, ніж у 2023 році, та більш ніж удвічі у порівнянні з 2022 роком.

Усі охочі взяти участь у рибальстві в Антарктиці мають можливість подати заявку до Держрибагентства зараз, щоб скористатися шансом працювати на міжнародних промислових ринках та сприяти зміцненню позицій України у галузі морського промислу.