Українські компанії, які планують експортувати певні види харчових продуктів до Китаю, повинні пройти обов’язкову реєстрацію у відповідних китайських органах. Ця вимога діє для підприємств, що виробляють товари з низьким ступенем ризику, до яких належать упаковані харчові продукти, зокрема кондитерські вироби, вина, різноманітні напої, цукор, олія тощо.
Про це розповідає AgroWeek
Особливості процедури реєстрації та роль компетентних органів
Як підкреслила під час онлайн-заходу TREND&HEDGE CLUB перший секретар з економічних питань Посольства України в КНР Ірина Величко, Китай запровадив цю вимогу на початку 2022 року. Процедура реєстрації спрощена та максимально автоматизована завдяки впровадженню онлайн-системи. Українські виробники повинні самостійно подавати заявки на реєстрацію через спеціальний портал (https://ciferquery.singlewindow.cn/), оскільки українська Держпродспоживслужба не бере участі у цьому процесі.
«Процедура реєстрації виробників харчової продукції є спрощеною. Вона стосується тих виробників харчової продукції, які виробляють продукцію з низьким ступенем ризику. Тобто мова йде про упаковані харчові продукти. Мова йде про кондитерську продукцію, вина, різні напої, цукор, олію тощо. Процедури реєстрації китайська сторона диджиталізує та автоматизує за допомогою онлайн-системи».
Реєстраційний номер та вимоги до маркування продукції
Після успішного проходження реєстрації китайські органи (ГМА КНР) надають підприємству відповідний реєстраційний номер, термін дії якого визначає сама китайська сторона. При імпорті продукції до Китаю цей реєстраційний номер необхідно вказувати на як внутрішній, так і зовнішній упаковці товару. Також можна використовувати номер дозволу компетентного органу країни походження.
Зазначимо, що Китай розглядається як один із перспективних ринків для українських виробників, зокрема для експорту цукру й іншої харчової продукції.