В Україні на сьогодні зареєстровано 19 сортів амаранту, або щириці. Серед них три сорти, розроблені у Державному біотехнологічному університеті у Харкові, користуються особливою популярністю. Їх вибирають через високу врожайність та вміст олії.
Про це розповідає AgroWeek
Про це під час експертної дискусії «Перспектива використання вегетативної маси амаранту у відновлюваній енергетиці» розповів президент ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда.
Сорти амаранту з високими показниками
Сорт Харківський-1 має найвищий потенціал урожайності насіння — до 5 тонн на гектар, а вегетативної маси — до 200 тонн на гектар. Інші два сорти, Ультра та Лєра, демонструють потенціал урожайності насіння до 4 тонн на гектар і вегетативної маси до 150 тонн на гектар. Особливо варто відзначити, що сорт Лєра має бордовий колір та вищий вміст олії.
«Амарант в Україні вирощують як дрібні, так і потужні аграрні компанії. Посівна зазвичай триває з 15 травня до середини липня. Як сировину для біогазу амарант можна сіяти до середини серпня. Сіють щирицю вузькорядним і широкорядним способами від 45 до 70 см. Амарант позитивно реагує на додаткову аерацію ґрунту. Збір урожаю проводять у жовтні – листопаді. Насіння після збирання варто висушити та очистити», — зазначив Олександр Дуда.
Перспективи вирощування амаранту в Україні
У 2024 році площа під амарантом становила понад 3 тисячі гектарів. На 2025 рік аграрії планують збільшити цю площу до 10 тисяч гектарів, оскільки для цього є достатня кількість насіння та вільних земель.