Україна планує розпочати експорт борошна до Китаю: нові перспективи для аграріїв

Україна хоче вийти на ринок Китаю з борошном

Україна активізує роботу над виходом на ринок Китаю з власною аграрною продукцією, зокрема борошном. Очікується, що вже цього року буде підписано міжнародний договір, який дозволить українським виробникам експортувати борошно до Китаю.

Про це розповідає AgroWeek

Розширення співпраці з Китаєм та іншими країнами

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів також працює над відкриттям експорту до Китаю нових видів продукції: пшениці, сорго, проса, крупи пшоняної. Окрім того, ведуться переговори щодо постачання гірчиці до Перу та кукурудзи до Чилі. Такі ініціативи сприятимуть зміцненню позицій української аграрної продукції на світових ринках.

Вимоги до експортерів та важливість фітосанітарного контролю

Заступник голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський наголосив на необхідності дотримання фітосанітарних вимог для забезпечення сталого експорту та ведення господарської діяльності у сфері карантину рослин. Відповідно до наказу Мінагрополітики від 27 травня 2024 року № 1640, усі суб’єкти господарювання, які займаються виробництвом і обігом об’єктів регулювання, повинні пройти повторну реєстрацію до 16 липня поточного року.

«Наразі період вегетації кукурудзи, сої, ячменю та гороху в активній фазі, тому, якщо плануєте експортувати цю продукцію до Китаю, варто звернутися до територіальних органів Держпродспоживслужби із ініціативою проведення обстежень посівів, як це передбачено протоколами», – додав Чайковський.

Виконання фітосанітарних протоколів та своєчасна реєстрація — ключові умови для успішного виходу української продукції на зовнішні ринки, зокрема китайський.