У Тернопільській області будують завод з рафінації олії вартістю 75 млн грн

На Тернопільщині зʼявиться новий завод

У Тернопільській області розпочато зведення першого заводу з рафінації олії, інвестором якого виступає компанія «А.В. Експорт Імпорт».

Про це розповідає AgroWeek

Будівництво заводу в індустріальному парку Chortkiv-West

У серпні компанія «А.В. Експорт Імпорт», співвласниками якої є Валерій Юрескул (25%), Андрій Снєжко (25%) та громадянка Болгарії Дарина Лупашко-Гуревич (50%), розпочала будівництво сучасного заводу з рафінації олії. Нове підприємство площею 1000 кв. м розташоване в індустріальному парку Chortkiv-West у Тернопільській області.

Загальна вартість проєкту становить 75 млн гривень. Більше ніж половина цієї суми буде профінансована за рахунок кредитних коштів, наданих українськими банками. Введення в експлуатацію першої черги виробництва потужністю 15 000 тонн на рік очікується вже до кінця поточного року.

Експортні амбіції та фінансові перспективи

«А.В. Експорт Імпорт» планує експортувати продукцію нового заводу до країн Європейського Союзу та Африки. За словами Валерія Юрескула, завод окупиться за 3,5 року. Це вдвічі швидше, ніж якби підприємство будували поза межами індустріального парку.

Потужність першої черги виробництва, яку планують запустити до кінця року — 15 000 т на рік. Вартість — 75 млн грн, понад половину профінансують за кредитні кошти українських банків. У планах — експортувати продукцію в країни ЄС та Африки

Завод у Chortkiv-West стане важливою інвестицією для розвитку агропромислового комплексу регіону та сприятиме підвищенню експортного потенціалу української олійної галузі.