Українське вівчарство має потужний потенціал для розвитку, оскільки країна здатна утримувати понад 10 мільйонів овець. Таку думку висловив професор Національного університету біоресурсів і природокористування України, голова Асоціації вівчарів і козівників України Василь Туринський.
Про це розповідає AgroWeek
Вівчарство як підтримка української армії
Науковець наголосив на стратегічному значенні галузі не лише для аграрної економіки, а й для оборонної сфери. Зокрема, вже розроблено ефективну схему первинної обробки та глибокої переробки вовни, яка дозволяє забезпечити Збройні сили України якісним речовим майном. Для захисників виготовляють зимовий одяг, що вже пройшов випробування на практиці.
«Нами вже напрацьована схема первинної обробки та поглибленої переробки вовни для забезпечення речовим майном ЗСУ. Йдеться про зимовий одяг, який уже був випробуваний нашими воїнами. Вони назвали його окопним терморегулятором, який набагато кращий порівняно з турецьким синтепоном і флісом», – розповідає науковець.
Цінність м’ясної та молочної продукції для військових
Окрім вовняних виробів (валянки, шкарпетки, спальні мішки, ковдри, подушки, простирадла), вівчарство забезпечує військових і цінною продуктово-лікувальною продукцією. Ягнятина та молочні продукти з овечого молока є важливими для раціону військовослужбовців як у зоні бойових дій, так і для відновлення у шпиталях та реабілітаційних центрах.
Розвиток цієї галузі може стати одним із драйверів продовольчої та оборонної спроможності України, а також дозволить забезпечити військових якісною продукцією власного виробництва.