Попит на українську люцерну в Італії та перспективи насінництва

Українська люцерна користується попитом в Італії

Розвиток українського насінництва є ключовим питанням для національної безпеки, оскільки Україні важливо мати власні сорти насіння та забезпечувати їх експорт на міжнародні ринки.

Про це розповідає AgroWeek

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час робочої наради, присвяченої експертному потенціалу насіння кормових трав і виробництву амаранту. Він підкреслив, що «галузь нішевих і кормових культур має великий потенціал. Наприклад, з амаранту виготовляють борошно, олію, пластівці, батончики. Його також використовують як силос для тварин та у виробництві біометану. Амарант у складі цього палива допомагає отримати спеціальну екологічну премію ЄС на продаж. Тому розвиток культури стане важливим кроком у біоенергетичній стратегії, яка є одним із пріоритетів Мінагрополітики».

Коваль зазначив, що сьогодні в Україні приблизно 150 господарств займаються вирощуванням щириці, а експорт за минулий рік склав $600 тисяч. Він також наголосив, що «амарант був широко відомий як харчова і кормова культура ще за козацьких часів, тому це і наша культурна спадщина, яку важливо розвивати».

Перспективи вирощування кормових культур

Міністр підкреслив, що серед перспективних культур, які користуються попитом у ЄС, є люцерна, конюшина та інші кормові культури. У минулому році експорт цих продуктів перевищив 500 тисяч тонн, а найбільший попит на українську люцерну спостерігається в Італії, де створено спеціалізований хаб для її переробки.

«Проте для масштабного розвитку цієї галузі нам потрібно працювати над створенням переробних кооперативів та індустріальних парків. Спільна переробка та логістика зроблять експорт більш вигідним і конкурентоспроможним», — наголосив Віталій Коваль.