В Україні зростає кількість імпортних посадкових матеріалів суниці садової, багато з яких виявляються зараженими антракнозом. Це захворювання є серйозною проблемою, адже його важко вивести з ділянки. За словами Ірини Павлової, агронома-консультантки з вирощування ягідних культур, важливо ретельно підходити до вибору розсади.
Про це розповідає AgroWeek
«Перше, що треба зробити, плануючи закупівлю, – взяти зразок продукції на аналіз з фітопатології, якщо ви купуєте у неперевіреного постачальника, – порадила вона. – Я б сьогодні перевіряла все, навіть з надійних джерел. Гриби антракнозу мало того, що вражають ягоду, яку потім не зібрати, так ще й залишаються та розвиваються у ґрунті, і вичистити його дуже нелегко».
Для вибору сорту та посадкового матеріалу варто залучати агронома-консультанта, що допоможе уникнути помилок і проконтролювати якість. За словами пані Павлової, в Україні існує лише два-три постачальника, яким можна довіряти, щоб не отримати товар, якого не замовляли.
Експертка також зауважила, що численні описання морфологічних ознак сортів в інтернеті не завжди відповідають дійсності, адже часто містять некоректний переклад з іноземних мов.
Додатково, слід пам’ятати, що лише 20% початківців ягідного бізнесу здійснюють аналіз ґрунту, що є критично важливим для успішного вирощування.