Насіння овочів для посіву в лютому: які культури вибрати для розсади

Для отримання міцної та здорової розсади навесні, важливо вже в лютому висіяти насіння деяких овочевих культур. Це дозволить забезпечити своєчасну підготовку рослин до висадки в теплицю.

Про це розповідає AgroWeek

Томати, перець та баклажани

Посадка цих культур у лютому забезпечить їх готовність до висадки в теплицю на початку травня. Для покращення схожості насіння, фахівці радять заздалегідь замочити його в розчині стимулятора, а потім висушити перед посівом у підготовлену тару. Важливо зазначити, що перець і баклажани чутливі до пошкоджень кореневої системи і гірше переносять пікірування. Тому для них рекомендовано відразу підготувати окремі ємності, такі як горщики або стаканчики. У кожну ємність слід викладати по два попередньо намочених насінини, після чого можна видалити слабший паросток.

Цибуля ріпчаста, селера та базилік

Цибуля-ріпка може бути вирощена з насіння (чорнушки) для отримання великих головок до кінця сезону. Вибирати слід лише ті сорти насіння, які придатні для однорічного циклу. Хоча насіння цибулі дає слабкі паростки і проростає нерівномірно, вже через 2-2,5 місяці на підвіконні сіянці зміцніють.

Селера та базилік розвиваються повільно, тому їх розсада буде готова до пересадки не раніше ніж через пару місяців після появи повних сходів.

Також у лютому можна посіяти насіння картоплі. Хоча повноцінний урожай в цьому сезоні буде недосяжний, наприкінці літа можна буде зібрати невеликі бульби, які згодом дадуть великий урожай у наступному році.

Посів насіння суниці садової дозволить отримати гарні суничні кущики та заощадити на посадковому матеріалі. Сходів доведеться чекати до чотирьох тижнів, тому сівбу варто проводити вже на початку лютого, щоб в травні або на початку червня можна було пересадити зміцнілі розетки у відкритий ґрунт.

«Щоб навесні отримати міцну та здорову розсаду, необхідно вже у лютому висіяти насіння деяких культур на розсаду»